Projekt „Serce od serca” - nasi uczniowie dla pacjentów po mastektomii

W czasie ferii uczennica klasy I A/G Marta Pałubicka oraz uczniowie klasy I K/U: Małgosia Banasiak, Kasper Jaworski oraz Szymon Topa wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Larysą Studzińską i panią Anną Bednarczyk kreatywnie spędzali czas w szkole, szyjąc poduszki w kształcie serca, które zapewnią komfort pacjentom chorującym na nowotwór piersi, będącym po mastektomii. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Serce od serca”.

Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki serca pacjenci otrzymują natychmiast po zabiegu, aby pomagały im one w odzyskaniu sił i ułatwiały rekonwalescencję i rehabilitację.
Poduchy serducha zostały przekazane do Gdyńskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
Więcej informacji na temat projektu można przeczytać na stronie www.serceodserca.pl

 

 

Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
81-216 Gdynia, ul. Morska 186
tel.: +48 58 624 81 36
e-mail:
NIP: 958-167-51-86, REGON: 365082825

© 2016 Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych