Projekt Erasmus+ dzień 2

Wtorek 26 marca 2019 roku – drugi dzień spotkania uczniów z Dortmundu i z Gdyni – został rozpoczęty wspólnym polonezem, którego uczyli nas uczniowie z klasy IV L wraz z wychowawczynią, panią Anną Falkowską.

Taniec udał się wspaniale! Możecie to obejrzeć na facebooku naszej szkoły.
Oczywiście uczestnicy projektu Erasmus+ również tego dnia z zaangażowaniem pracowali w grupach nad tematami związanymi z projektem. Uczniowie poszukiwali wspólnych polskich i niemieckich określeń opisujących np. architekturę Gdańska, osobliwości Gdyni, sławnych gdańszczan powiązanych z narodem niemieckim (np. Jan Heweliusz – astronom, Daniel Fahrenheit – fizyk, Arthur Schopenhauer – filozof), a także w formie zabawy uczniowie w mieszanych grupach porównywali przysłowia polskie i niemieckie.
Była też pizza i pyszne eklerki od pana dyrektora!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
81-216 Gdynia, ul. Morska 186
tel.: +48 58 624 81 36
e-mail:
NIP: 958-167-51-86, REGON: 365082825

© 2016 Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych