Wycieczka klasy III bS do Europejskiego Centrum Solidarności

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku klasa III bS była w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Celem wycieczki było zwiedzanie stałej ekspozycji ECS.

Wystawa dedykowana jest historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja zajmuje powierzchnię blisko trzech tysięcy metrów kw. pierwszego i drugiego piętra. Do prezentacji wykorzystane są metody tradycyjne i najnowsze rozwiązania technologiczne.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów historycznych, mieli także dostęp do istalacji przestrzennych i elektronicznych, gdzie prezentowane są fotografie, filmowe materiały archiwalne, dokumenty, mapy, biogramy, kalendaria, wycinki prasowe.

 
 
 
 
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
81-216 Gdynia, ul. Morska 186
tel.: +48 58 624 81 36
e-mail:
NIP: 958-167-51-86, REGON: 365082825

© 2016 Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych