Wycieczka kolejowa do Bydgoszczy i Torunia

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. II K wraz z opiekunami: panią Ireną Lewandowską, panem Markiem Ostrowskim i panem Robertem Kamińskim byli na wycieczce zawodowej w Bydgoszczy i Toruniu.

W Bydgoszczy odwiedzili nastawnię dysponującą BgA wyposażoną w urządzenia srk elektromechaniczne suwakowe. W Toruniu na dworcu zwiedzili Kolejową Izbę Tradycji, następnie zapoznali się z pracą nastawni dysponującej TrB (urządzenia srk przekaźnikowe) oraz nastawni rozrządowej TrG (sterującej rozrządem grawitacyjnym wagonów z górki rozrządowej). Na koniec byli w Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego Toruń Kluczyki, należącej do Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Spółki Przewozy Regionalne w Bydgoszczy, gdzie zwiedzili hale przeglądowo-naprawcze z ich bogatym wyposażeniem i zapoznali się z procesem technologicznym utrzymania taboru. Wycieczka była bardzo interesująca, nastawiona na zdobycie ciekawej kolejowej wiedzy, a młodzież wróciła z niej w dobrym humorze. Bardzo dziękujemy za tak profesjonalnie przygotowany wyjazd panu Markowi Ostrowskiemu, nauczycielowi kolejowych przedmiotów zawodowych.

 

Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
81-216 Gdynia, ul. Morska 186
tel.: +48 58 624 81 36
e-mail:
NIP: 958-167-51-86, REGON: 365082825

© 2016 Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych